Nowy numer 33/2018 Archiwum

Żebyście czuli Jego obecność

Rozmawiali o tym, co im leży na sercu.

Organiści diecezji radomskiej spotkali się w Radomiu przy ul. Prusa, w budynku, w którym mieści się Diecezjalne Studium Organistowskie. – To był 36. Zjazd Organistów Diecezji Radomskiej. Głównym gościem tego spotkania był bp Piotr Turzyński. O takie wydarzenie prosili sami organiści. Było to luźne spotkanie i wymiana zdań na bardzo różne tematy, zwłaszcza te, które najbardziej bolą czy radują organistów. Odbyliśmy dwie sesje, po których miało miejsce spotkanie opłatkowe – powiedział ks. prał. Wojciech Szary, dyrektor DSO.

W dalszej części spotkania była Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił bp Turzyński. Po Eucharystii wszyscy zgromadzili się przy świątecznie przygotowanym stole. – Życzę, żebyście doświadczali bliskości Pana Jezusa wtedy, gdy jesteście na Eucharystii i gracie na Jego chwałę. Żebyście też czuli Jego obecność w codzienności, pośród różnych trudów, obowiązków, żeby świadomość, że Bóg jest blisko, dawała siły, wlewała pokój do serca, podnosiła, pocieszała, dawała świadomość, że życie i wszystkie dobre rzeczy, które robimy, mają sens – organistom i gościom życzył bp Piotr.

Później był czas na życzenia indywidualne, łamanie się opłatkiem, rozmowę, ale przede wszystkim na wspólne, radosne kolędowanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma