Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pogrzeb kapłana

W 80. roku życia zmarł ks. kan. Jan Blicharz, były proboszcz, a w ostatnich latach rezydent w Wieniawie.

Ks. kan. Blicharz urodził się 21 września 1937 roku w Kazimierzowie (parafia Tczów kolo Radomia). Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1961 r. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Odrowąż, Ostrowiec Świętokrzyski (NMP), Starachowice (Wszystkich Świętych), Iłża. Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach Pasztowa Wola oraz Wieniawa (1986-2012). Po przejściu na emeryturę pozostał w parafii jako rezydent.

- Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. we wtorek, 17 stycznia o 17.00. W środę 18 stycznia Msza św. o 12.00. Wszystkie uroczystości w parafii pw. św. Katarzyny w Wieniawie. Kapłan zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu - informuje ks. Marek Fituch, wicekanclerz kurii.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma