Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Studniówkowa dziesiątka

Na 100 dni przed egzaminem dojrzałości będą codziennie odmawiać dziesiątek Różańca w intencji tegorocznych maturzystów.

Inicjatorem akcji "100-dniówkowa 10-tka" jest Krystian Korba, alumn III roku Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

- Zapytałem ks. Adriana Jakubiaka, wikariusza w Szydłówku, czy moglibyśmy jako KSM coś takiego uruchomić w naszej parafii, że będziemy się modlić za tegorocznych maturzystów. Jak zawsze, zaakceptował pomysł. Ogłosiliśmy to wydarzenie na naszym fanpage'u na Facebooku - wyjaśnia al. Krystian.

Zgłosiło się około 40 osób, które chciały się modlić. Wśród nich są m.in. członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Domowego Kościoła i klerycy. Zgłaszali się też maturzyści, którzy prosili o modlitwę.

- Utworzyliśmy 40 par. Jedna osoba od 25 stycznia przez 100 dni modli się za jednego maturzystę dziesiątkiem Różańca. Nie wiedzą, za kogo się modlą, znają tylko imię tej osoby. Więcej dowiedzą się po akcji. Mam dużo znajomych, w tym członków KSM-u w Szydłówku, którzy w tym roku podchodzą do matury. Chciałem ich ogarnąć modlitwą, by wiedzieli, że mają wsparcie. Jak powiedział św. Augustyn, trzeba pracować tak, jakby wszystko zależało od nas, a ufać tak, jakby wszystko zależało od Pana Boga. My musimy właśnie tak zaufać Panu Bogu, powierzyć Mu wszystko, pomodlić się za maturzystów, żeby wszystko im się udało, by nie mieli większych trudności, żeby ułożyły im się plany życiowe - mówi al. Korba.

Za maturzystów modli się Konrad Jóźwik, członek KSM Szydłówek.

- Postanowiłem włączyć się w tę akcję, ponieważ wiem, że modlitwa zawsze pomaga, a dzisiaj młodzież często o niej zapomina, dlatego my, jako starsi koledzy, możemy pomóc im w tym trudnym czasie poprzez modlitwę w intencji ich matury. Sam już przez to przechodziłem i wiem, że modlitwa osób bliskich bardzo pomogła mi w trudnym czasie, jakim jest przygotowanie do matury i sam egzamin. Myślę że to superakcja, bo możemy wesprzeć modlitwą osobę, która jej potrzebuje. Mam nadzieję, że dzięki naszej modlitwie i ich nauce wyniki tegorocznej matury będą rewelacyjne - mówi Konrad.

Plakat promujący akcję przygotował al. Arkadiusz Lenart. - Z Krystianem jesteśmy na jednym roku. Zapytał, czy nie pomógłbym mu w promowaniu tego wydarzenia. Trochę zajmuję się grafiką. Zgodziłem się. Też modlę się za maturzystów, za mojego brata i jego dziewczynę - mówi.

Alumni zachęcają, by jak najwięcej osób otoczyło modlitwą różańcową maturzystów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma