Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pamiętajmy o zakonach

Jutro, 2 lutego, Dzień Życia Konsekrowanego, święto Matki Bożej Gromnicznej.

W naszej diecezji mamy domy zakonne ponad 20 zgromadzeń żeńskich i 10 męskich. W ostatnich miesiącach zostały zamknięte dwa z nich z powodu braku powołań. Dlatego ważną rzeczą jest modlitwa o powołania.

- Statystyki mówią wiele, ale nie obejmują cichej modlitwy, ofiary i oddania Bogu, która jest dla nas wzorem. W naczyniach połączonych, gdy dodajemy do jednego z nich więcej płynu, podnosi się poziom we wszystkich. Gdy przybywa serc, które głębiej wierzą, podnosi się poziom życia duchowego w Kościele. Bardzo nam zależy, by dużo było powołań, by ten poziom życia duchowego był wyższy, by przez modlitwę sióstr kształtowało się również nasze środowisko. Często nie dostrzegamy modlitwy, pracy, zaangażowania czy ofiary sióstr zakonnych. Dlatego 2 lutego będziemy dziękować Bogu za powołania i prosić o nowe. Siostry zakonne są znakiem królestwa Bożego, możliwości zawierzenia, oddania życia Bogu w duchu wiary. Dziękujemy za ich modlitwę. Wszystkie siostry ofiarowują każdego dnia swoje życie i pracę w intencji Kościoła i świata - powiedział bp Henryk Tomasik na antenie Radia Plus Radom.

Siostry, ojcowie i bracia zakonni spotkają się w Radomiu, w kościele Świętej Trójcy (księża jezuici), 2 lutego o 10.00. Najpierw będzie adoracja, a o 10.30 Mszy św. będzie przewodniczył bp Henryk Tomasik.

Pamiętajmy jutro o modlitwie w intencji osób życia konsekrowanego. Ofiary zbierane do puszek tego dnia w parafiach będą przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Także jutro, w święto Matki Bożej Gromnicznej, Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na Mszę św. o 16.00, która będzie sprawowana w zabytkowym kościele św. Doroty. Po Eucharystii tradycyjne obrzędy ludowe związane z tym świętem na terenie skansenu.

Zgromadzenia kontemplacyjne każdego dnia otaczają nas godzinami modlitwy   Zgromadzenia kontemplacyjne każdego dnia otaczają nas godzinami modlitwy
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na Mszę św. i obrzędy ludowe związane ze świętem Matki Bożej Gromnicznej   Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na Mszę św. i obrzędy ludowe związane ze świętem Matki Bożej Gromnicznej
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama