Nowy numer 24/2018 Archiwum

Bezpłatne konsultacje w Centrum Onkologii

Z okazji Dnia Chorego Radomskie Centrum Onkologii na Wacynie (ul. Uniwersytecka 6) organizuje bezpłatne konsultacje dla kobiet zainteresowanych profilaktyką i leczeniem raka piersi. Dojazd autobusem linii 26.

Konsultacje odbędą się w piątek, 10 lutego, w godz. 12.00-15.00.

- Lekarze onkolodzy, radioterapeuci oraz chirurdzy onkologiczni będą udzielać porad po uprzednim zapisaniu się pacjentów. Zapisy przyjmowane będę pod numerem telefonu 48 377 90 20. W czasie wizyty będzie można dowiedzieć się, jakie badania należy wykonać w związku z profilaktyką raka piersi oraz jakie są najnowsze metody leczenia - informuje Izabela Leśkiewicz, rzecznik prasowy RCO. Do skorzystania z tej inicjatywy zachęcają ks. Mirosław Bandos, duszpasterz chorych, i ks. Krzysztof Dukielski, duszpasterz Służby Zdrowia.

Przed rozpoczęciem konsultacji, o 11.00 w centrum odbędzie się spotkanie modlitewne, przypomnienie nauczania św. Jana Pawła II na temat cierpienia. Będzie można wysłuchać świadectw  ludzi,którzy poradzili sobie z chorobą nowotworową z fundacji Pokancerowani. Wystąpi Trio akordeonowe "Accordions For World" z radomskiej szkoły muzycznej. Odbędzie się spotkanie młodzieży z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu. Uczniowie wręczą chorym upominki i odwiedzą ich w salach szpitalnych.

Warto przypomnieć, że Radomskie Centrum Onkologii jest organizatorem Akademii Onkologicznej, cyklu spotkań dla chorych i rodzin, w celu łatwiejszego zmagania się z chorobami nowotworowymi i ich skutkami.

  Placówka znajduje się w Radomiu na os. Wacyn (ul. Uniwersytecka 6)
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma