Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pogrzeb kapłana

Po długiej walce z chorobą nowotworową w wieku 46 lat zmarł ks. Witold Witasek. Od 3 lat był proboszczem w Ruskim Brodzie (dekanat przysuski).

Ks. Witold Witasek urodził się 13 sierpnia 1970 r. w Przytyku. Pochodził parafii Wrzeszczów. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1995 r. Pracował jako wikariusz w parafiach Szydłówek, pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu, pw. Świętej Rodziny w Radomiu i w Szydłowcu. W 2014 r. został mianowany proboszczem w Ruskim Brodzie. Już na ostatnim wikariacie zdiagnozowano u młodego kapłana nowotwór. W ostatnim czasie doszło do remisji choroby.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 8 lutego (środa). O 10.00 w Ruskim Brodzie, a potem o 13.00 we Wrzeszczowie. Kapłan zostanie pochowany na cmentarzu w rodzinnej parafii.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!

  Od 2014 r. ks. Witold Witasek był proboszczem w Ruskim Brodzie.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma