Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zginęły siostry zakonne

W wypadku samochodowym śmierć poniosły s. Edyta Figura, pochodząca z Radomia, i s. Teresa Żbikowska.

Obie zakonnice należały do bezhabitowego zgromadzenia sióstr służek NMP Niepokalanej. Były katechetkami i przełożonymi domów zakonnych.

S. Edyta miała 46 lat. Pochodziła z Radomia, była aktualnie katechetką w Skępem i przełożoną tamtejszej wspólnoty sióstr. S. Teresa miała 43 lata, pochodziła z Blichowa koło Płocka, była aktualnie katechetką w Żurominie i przełożoną tamtejszej wspólnoty sióstr.

W niedzielne popołudnie w kierunku Koszalina jechały fiat punto, w którym podróżowały siostry, i volkswagen. Mężczyzna kierujący tym drugim pojazdem zaczął wyprzedzać fiata. Kiedy zjechał na przeciwległy pas ruchu, zauważył nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę. Zdecydował się wrócić na swój pas, jednak podczas manewru zahaczył o jadącego przed nim fiata. I wtedy samochód ten uderzył bokiem w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy. W wyniku tego zdarzenia obie siostry poniosły śmierć na miejscu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w katedrze płockiej. Potem ciało s. Edyty zostanie przewiezione do Mariówki. O dacie i godzinie pogrzebu poinformujemy, gdy zostaną one precyzyjnie ustalone.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • pawelscj1
    21.02.2017 08:55
    Smutne. Wczoraj odprawiłem Msze św. za zmarłe Siostry. Retransmisja na https://www.facebook.com/mobilna.msza.swieta/
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma