Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zginęły siostry zakonne

W wypadku samochodowym śmierć poniosły s. Edyta Figura, pochodząca z Radomia, i s. Teresa Żbikowska.

Obie zakonnice należały do bezhabitowego zgromadzenia sióstr służek NMP Niepokalanej. Były katechetkami i przełożonymi domów zakonnych.

S. Edyta miała 46 lat. Pochodziła z Radomia, była aktualnie katechetką w Skępem i przełożoną tamtejszej wspólnoty sióstr. S. Teresa miała 43 lata, pochodziła z Blichowa koło Płocka, była aktualnie katechetką w Żurominie i przełożoną tamtejszej wspólnoty sióstr.

W niedzielne popołudnie w kierunku Koszalina jechały fiat punto, w którym podróżowały siostry, i volkswagen. Mężczyzna kierujący tym drugim pojazdem zaczął wyprzedzać fiata. Kiedy zjechał na przeciwległy pas ruchu, zauważył nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę. Zdecydował się wrócić na swój pas, jednak podczas manewru zahaczył o jadącego przed nim fiata. I wtedy samochód ten uderzył bokiem w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy. W wyniku tego zdarzenia obie siostry poniosły śmierć na miejscu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w katedrze płockiej. Potem ciało s. Edyty zostanie przewiezione do Mariówki. O dacie i godzinie pogrzebu poinformujemy, gdy zostaną one precyzyjnie ustalone.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama