Nowy numer 3/2021 Archiwum

Za Radom i diecezję

Grupa "Radość i Nadzieja" zaprasza na 150. Mszę św. w tej intencji, która sprawowana będzie się w niedzielę 26 lutego o 15.00 w kościele garnizonowym.

Grupa powstała z inicjatywy Iwony i Zbigniewa Bielów oraz nieżyjącej już Marii Sowińskiej. Tekst codziennie odmawianej modlitwy za Radom zatwierdził śp. bp Stefan Siczek. Przez ponad 9 lat Msze św. celebrował ks. Artur Lach. On też zaproponował nazwę grupy nawiązującą do dokumentu Soboru Watykańskiego II "Gaudium et spes". Obecnie opiekunem grupy jest ks. Grzegorz Tęcza, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

- Szczególnie zapraszamy przedstawicieli wspólnot, stowarzyszeń i ruchów chrześcijańskich oraz wszystkich, którym bliska jest idea wspólnej modlitwy za nasze miasto - mówią państwo Bielowie.

Raz w miesiącu, w niedzielę, członkowie grupy spotykają się w kościele garnizonowym pw. św. Stanisława na Mszy św. za miasto, jego mieszkańców i całą diecezję. Modlą się także w intencjach składanych przez wiernych w „koszu modlitwy”. Spotkanie zawsze rozpoczyna Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Nabożeństwo kończy się adoracją Najświętszego Sakramentu i odczytaniem "Modlitwy za Radom":

"Panie Jezu, Ty w Kanie Galilejskiej przemieniłeś wodę w wino na prośbę swojej Matki Maryi. My dzisiaj, wierząc Twoim słowom: »Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam« (Mt 7, 7), za pośrednictwem Twojej i naszej Matki prosimy Cię, abyś mocą Ducha Świętego przemienił Radom i diecezję, tak jak kiedyś przemieniłeś wodę w wino. Niech Twój Święty Duch skruszy kamienne serca, a da nam wszystkim »serca z ciała« (Ez 36, 26), czyste i piękne, aby wszyscy ludzie w naszym mieście i diecezji byli dobrzy, zgodni, a na ich twarzach gościł uśmiech.

Ześlij, Panie, Ducha Świętego na wszystkich rządzących w Radomiu, aby sprawowali władzę sprawiedliwie i uczciwie; aby byli zawsze gotowi pomagać ludziom i swoją pracę traktowali jako powołanie w służbie drugiemu człowiekowi. Prosimy Cię o pracę dla bezrobotnych, o chleb dla głodnych, o dach nad głową dla bezdomnych, o zdrowie dla chorych na duszy i ciele. Wyrwij, Panie, z nałogu uzależnionych. Wszystkie rodziny obdarz pokojem i jednością, umacniaj je w miłości. Niech Twój Święty Duch oświeca młode pokolenie, niech prowadzi je drogą wiary i czystości. Posyłaj, Panie, hufce anielskie, które będą walczyły ze złem w naszym mieście i diecezji i będą broniły nas od wszelkich zasadzek złego ducha.

Tym, którzy już Ciebie poznali i przyjęli, mówisz: »Przestań się lękać, a przemawiaj i nie milcz, bo Ja jestem z tobą i nikt nie targnie się na ciebie, aby cię skrzywdzić, dlatego że wiele ludu mam w tym mieście« (Dz 18, 9b-10).

Jezu, daj nam łaskę, abyśmy z ufnym sercem przyjęli Twoje słowo i byli Twoimi świadkami w każdym miejscu i o każdej porze, głosząc, że Ty zmartwychwstałeś i żyjesz. Jezu, ufamy Tobie!".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama