Nowy numer 24/2018 Archiwum

Chrystoteka KSM-u

Na koniec karnawału członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z całej diecezji bawili się w rytmie lat 60.

Już po raz trzeci oddział KSM w Szydłowcu, którego asystentem jest ks. Norbert Skawiński, zorganizował bal ostatkowy dla wszystkich KSM-owiczów w diecezji radomskiej.

- To było jedno z pierwszych spotkań integrujących które zaplanowano na nowy rok formacji - mówi ks. Skawiński.

Spotkanie rozpoczęła wspólna Eucharystia w kościele pw. św. Zygmunta. Przewodniczył jej ks. Grzegorz Łabądź, diecezjalny asystent KSM.

Po Mszy św. około 80 młodych z takich oddziałów jak: Suchedniów, Mniszek, Gózd, Wolanów, Stąporków czy Szydłowiec bawiło się przy muzyce lat 60. w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika.

Chrystoteka była bardzo udana. Większość jej uczestników była ubrana w stylu lat 60. Z tego okresu pochodziło też większość piosenek, przy których się bawili. - Dzięki temu mogliśmy poczuć klimat tamtych lat. Takie spotkania, w których biorą udział KSM-owicze z całej diecezji, są dla nas ważne, ponieważ możemy się zintegrować. Mamy okazję się poznać, spędzić ze sobą czas. To się przydaje, gdy jeździmy na ogólnopolskie spotkania. My już się znamy - mówi Julia Nikodem, prezes KSM w Szydłowcu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma