Nowy numer 2/2021 Archiwum

Sięgnęli gwiazd

Wielkim balem na 200 osób młodzież z Wierzbicy i Jastrzębia pożegnała karnawał.

- Wspólną zabawę przygotowała młodzież oazowa z parafii Jastrząb i Wierzbica. Wielkim owocem współpracy młodzieży był dar dla Świetlicy „Betania”, dyskotekowego oświetlenia, które zostało zakupione z organizowanej zbiórki - informuje Asia Lech.

"Betania" w ostatnich miesiącach przeszła gruntowny remont, w dużej mierze wykonany przez samą młodzież pod kierunkiem ks. Krzysztofa Bochniaka, wikariusza z Wierzbicy. Dyskotekowe oświetlenie bez wątpienia bardzo się w tym miejscu przyda. Młodzi z obu parafii znają się bardzo dobrze od dawna i wspólnie w ciągu roku organizują wiele różnych imprez i spotkań.

- Bal "Sięgamy gwiazd" rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy, bo za chwilę był poczęstunek, a my chcemy przyzwyczajać naszych młodych do takiej modlitwy, a przez wyrabiać w nich także szacunek dla jedzenia i wszelkich darów. Modlitwą także zakończyliśmy nasz bal. No i trzeba tu dodać z uznaniem, że na balu zagrał prawdziwy zespół muzyczny, który stworzyli członkowie naszych wspólnot - mówi ks. Bochniak.

- Spotykamy się cyklicznie od 3 lat, a był to już nasz 6 bal i za każdym frekwencja jest równie wysoka, a atmosfera wspaniała - dodaje Asia.

Opiekunami i koordynatorami balu byli ks. Krzysztof Bochniak i ks. Adam Włodek, wikariusz z Jastrzębia oraz grono wolontariuszy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama