Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ognisko na rekolekcjach

- Wszystkie rzeczy materialne, w których często pokładamy nadzieję i ufność, później okazują się ulotne i szybko się zmieniają w popiół - mówi ks. Grzegorz Zieliński.

W Środę Popielcową rozpoczęły się w Radomiu rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych. W katedrze Opieki NMP prowadzi je ks. G. Zieliński, sędzia w sądzie biskupim, który jest rezydentem przy parafii katedralnej.

- Cieszę się, że mam okazję w tym roku w Wielkim Poście poprowadzić rekolekcje dla najmłodszych parafian. To okazja, by poznać dzieci, ich rodziny, a przede wszystkim przybliżyć ich do Pana Boga - mówi.

W czasie konferencji ks. Zieliński wskazywał uczniom drogę prowadzącą do Pana Boga. Mówił, jak żyć, jak stawać się lepszymi i jak kroczyć we wspólnocie do Pana Boga.

- Chcę pokazać dzieciom, że Wielki Post i rozpoczynająca go Środa Popielcowa to taki szczególny czas, który nam pokazuje to, co w życiu jest najważniejsze. Chcę rozbudzić w dzieciach pragnienie wyższych wartości, przede wszystkim Pana Boga. Temu służył eksperyment polegający na rozpaleniu małego ogniska, które pokazuje, że wszystkie rzeczy materialne, w których często pokładamy nadzieję i ufność, później okazują się ulotne i szybko zmieniają się w popiół - mówi ks. Grzegorz.

Ksiądz Zieliński przyznaje, że każdy, kto będzie chciał głęboko pochylić się nad Wielkim Postem, sam najlepiej znajdzie swoją drogę do Pana Boga.

- Kościół daje nam wiele możliwości w tym świętym czasie, by odkryć tę drogę: umartwienia, wyrzeczenia osobiste czy modlitwę, w tym Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Ten święty czas to takie bogactwo, które przygotowuje serce każdego z nas na to, co najważniejsze w życiu, a dla nas, chrześcijan, święta Zmartwychwstania są fundamentalne - mówi rekolekcjonista.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma