Nowy numer 45/2018 Archiwum

Skutki nawałnicy

Na skutek silnego podmuchu wiatru został częściowo zerwany dach budynku wielorodzinnego w Opocznie.

Wichura zerwała dach na powierzchni około 300 m kw. Na szczęście żaden z mieszkańców budynku wielorodzinnego przy ulicy Przemysłowej w Opocznie bezpośrednio nie ucierpiał. Nie została też naruszona konstrukcja obiektu.

- Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej wyposażone w podnośnik oraz Ochotniczą Straż Pożarną. Oceny sytuacji na miejscu zdarzenia dokonali Rafał Kądziela, burmistrz Opoczna, wraz z zastępcami: Andrzejem Kacprzakiem i Anną Ziębą oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Opocznie, Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Opocznie, Prokuratury Rejonowej w Opocznie - informuje Andrzej Śliwka, doradca burmistrza Opoczna ds. Mediów i PR.

Dokonano szczegółowych oględzin obiektu, przeanalizowano dokumentację posiadaną przez zarządcę i podjęto decyzję, aby zabezpieczyć budynek przy pomocy plandek oraz desek. - Służby obecne na miejscu zdecydowały, że nie jest konieczna ewakuacja rodzin, które po zakończeniu zabezpieczenia budynku mogły wrócić do swoich mieszkań. W działaniach ratowniczych uczestniczyło 40 strażaków PSP i OSP. Burmistrz Rafał Kądziela składa podziękowanie mieszkańcom za współpracę z funkcjonariuszami, wszystkim służbom, a szczególnie strażakom za sprawnie przeprowadzone - mówi A. Śliwka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy