Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pielgrzymka, marsz i duchowa adopcja

Udział w wydarzeniach organizowanych w Dniu Świętości Życia to okazja, by dać świadectwo, że życie ludzkie zaczyna się w chwili poczęcia i trwa do naturalnej śmierci.

Dzień Świętości Życia przypada 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.

- Jest to dzień, w którym poprzez włączenie się we wspólną modlitwę, Marsz dla Życia, Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego dajemy wyraz naszego przywiązania do afirmacji życia na każdym jego etapie - mówi Małgorzata Górka, diecezjalny doradca życia rodzinnego.

W Radomiu obchody Dnia Świętości Życia 25 marca rozpoczną się od Marszu dla Życia, który wyruszy o 17.30 sprzed radomskiej katedry i przejdzie do kościoła ojców bernardynów. O 18.00 w świątyni będzie Droga Krzyżowa, a o 18.30 Mszy św. z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przewodniczyć będzie bp Henryk Tomasik. O 19.30 z kościoła wyruszy procesja pod pomnik Maryi Matki Życia. Tam ordynariusz zawierzy Jej obrońców życia.

W organizację Dnia Świętości Życia zaangażowane są liczne środowiska, ruchy i grupy formacyjne: Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej, Bractwo Kurkowe św. Sebastiana Radom, Duszpasterstwo Akademickie Diecezji Radomskiej, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej, Fundacja "Pro - Prawo do życia", Ruch Rodzin Nazaretańskich, Ruch Światło-Życie - Domowy Kościół, Diakonia Życia, radomskie rady Rycerzy Kolumba, Radomskie Środowisko "Inicjatywa", Stowarzyszenie "Solidarność Polskich Rodzin".

Organizatorzy zachęcają do udziału w marszu, Drodze Krzyżowej, Mszy św. i procesji zawierzenia, bo wtedy można będzie spotkać osoby, z którymi wyznajemy te same wartości. Udział w tych wydarzeniach jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Stanowi okazję do tego, by dać świadectwo, że życie ludzkie zaczyna się w chwili poczęcia i trwa aż do śmierci.

- W imieniu Komitetu Obchodów Dnia Świętości Życia w Radomiu zapraszamy do udziału w tych uroczystościach wszystkie ruchy, stowarzyszenia i organizacje kościelne, które działają na terenie naszego miasta i diecezji oraz osoby indywidualne. Zachęcamy do uczestnictwa we wszystkich przedsięwzięciach organizowanych przez środowiska pro life - mówi M. Górka.

Tydzień przed Zwiastowaniem NMP, 18 marca, prolajferzy spotkają się na Jasnej Górze podczas XXXVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Obrońców Życia. Wyjazd autokarowy o 5.30 sprzed Kurii Diecezji Radomskiej przy ul. Malczewskiego 1. Zapisy w Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin - tel. (48) 340 62 35, od 10.00 do 13.00. Koszt - 40 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama