Nowy numer 43/2020 Archiwum

To, co kochasz, będzie twoim krzyżem!

W Pionkach odbyła się trzecia w tym roku formacyjnym Szkoła Animatora. Wciąż też trwa nasza akcja "Pokażcie swoją oazę".

W ośrodku rekolekcyjnym „Betania” uczestnicy szukali sił do utrzymania zapału w posłudze animatorskiej w poszczególnych diakoniach Ruchu Światło-Życie. - Spotkanie uświadomiło nam, że animator z biegiem czasu może mieć chwile wahania, co do swojej służby, ale nie powinien się wtedy poddawać, lecz walczyć - mówi animatorka Klaudia Bzducha.

Obecny rok to czas obchodów 30. rocznicy śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. O założycielu ruchu oazowego opowiadał animatorom dr Robert Derewenda, pracownik IPN i KUL.

- Odwiedzili nas także niesamowici goście: ks. Stanisław Bujnowski, ks. Kazimierz Mąkosa, ks. Roman Adamczyk, s. Halina Włodarska i s. Maria Konopka, którzy spotykali się z ks. Blachnickim, a w naszej diecezji tworzyli struktury oaz. Podzielili się swymi świadectwami i wspomnieniami. Na zakończenie dnia odbyły się modlitwy wieczorne, podczas których mieliśmy możliwość podziękować za Ruch Światło-Życie oraz za własne animatorstwo - mówi Klaudia.

Uczestnicy uświadomili sobie, że bywa w życiu tak, iż to, co się kocha, może się stać krzyżem, a więc narzędziem zbawienia.

Jednocześnie przypominamy i zachęcamy do wzięcia udziału w rocznicowej akcji: Pokażcie swoją oazę, szczegóły TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama