Nowy numer 43/2020 Archiwum

Centralny Port Lotniczy i lotnisko w Radomiu

W związku z zapowiedzią budowy CPL między Warszawą a Łodzią odbyło się spotkanie władz miasta i przedstawicieli zarządu Portu Lotniczego Radom i Rady Nadzorczej spółki.

- Uczestnicy dyskusji byli zgodni co do tego, że ewentualna budowa największego w Polsce lotniska, położonego w stosunkowo niewielkiej odległości od Radomia, znacząco wpłynie na sytuację i perspektywy rozwoju radomskiego portu. Według pojawiających się informacji, Centralny Port Lotniczy już w pierwszych latach działalności miałby być przygotowany na obsługę nawet 50 mln pasażerów rocznie. W konsekwencji w naturalny sposób może się zmniejszyć zainteresowanie korzystaniem z oferty innych portów położonych w centralnej Polsce. Dlatego władze Radomia wystąpią o pełną informację na temat planów budowy CPL oraz wizji organizacji rynku lotniczego w Polsce. To dane niezbędne do tego, by móc dostosować do nowej sytuacji strategię rozwoju radomskiego portu - informuje Janusz Kalinowski z Biura ds. Informacji Prasowej i Publicznej Kancelarii Prezydenta Radomia.

- Centralny Port Lotniczy miałby wprawdzie powstać dopiero za 10 lat, ale już teraz musimy wiedzieć, jak wygląda rządowy pomysł na kształt rynku lotniczego w naszym kraju. Przed nami wiele decyzji niezmiernie ważnych dla przyszłości radomskiego portu. By móc je podejmować, musimy posiadać pełną wiedzę na temat perspektyw rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce - mówi prezydent Radosław Witkowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama