Nowy numer 48/2022 Archiwum

Różańce z Fatimy od bp. Tomasika

Bp Henryk Tomasik przebywa z pielgrzymką w Fatimie, gdzie w Kaplicy Objawień przewodniczył Mszy św. To ostatni akord przed sobotnimi uroczystościami 25-lecia diecezji i przed rozpoczęciem wielkiego Jerycha Różańcowego, które potrwa do Wigilii Bożego Narodzenia.

Na zakończenie Eucharystii bp Tomasik poświęcił różańce, które zostaną wręczone w sobotę podczas Mszy św. w radomskiej katedrze z okazji 25-lecia istnienia diecezji.

- Wszechmogący i miłosierny Boże, Ty w swojej niepojętej miłości zechciałeś, aby Twój Syn za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy, poniósł śmierć na krzyżu i powstał z martwych, pobłogosław wszystkich, którzy ustami i sercem modlić się będą na tych różańcach ku czci Rodzicielki Twojego Syna. Niech trwają w prawdziwej pobożności i zasłużą na to, aby u kresu życia stanąć przed Twoim obliczem razem z Najświętszą Maryją Panną. Spraw, aby posłuszni Ewangelii i umocnieni mocą Ducha Świętego byli godnymi świadkami Chrystusa, a przez modlitwę różańcową umacniali Kościół. Niech Najświętsza Maryja Panna będzie dla nich najdoskonalszym drogowskazem do nieba. Spraw, Panie, aby wierni diecezji radomskiej, którzy będą modlić się na tych różańcach, przy Twojej pomocy pokonali mury niewiary, obojętności i nienawiści. Błogosławieństwo Ojca Wszechmogącego, Ojca i Syna, i Ducha Świętego niechaj zstąpi na te różańce i na tych, którzy się będą na nich modlili i pozostanie na zawsze. Amen - modlił się ordynariusz.

Bp. Tomasikowi w pielgrzymce do Fatimy towarzyszyli: ks. prał. Edward Poniewierski, kanclerz kurii, ks. Tomasz Herc, sekretarz ordynariusza, i ks. Szymon Mucha, kustosz sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole.

Jubileuszowej Mszy św. w katedrze w sobotę 25 marca o 11.00 będzie przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Ta celebra rozpocznie Jerycho Różańcowe, które w diecezji radomskiej potrwa do Wigilii Bożego Narodzenia.

Jerycho Różańcowe zapowiadaliśmy tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy