Nowy numer 44/2020 Archiwum

Renault pierwszej potrzeby

W pewnym sensie to przepustka do innego świata.

Caritas Diecezji Radomskiej od grudnia 2008 r. prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej. Placówka służy pomocą i wsparciem 30 osobom z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Uczestnicy na zajęcia dowożeni są busami, które zapewnia WTZ. Auto, dowożąc uczestników z gmin Skaryszew, Kowala, Wierzbica i częściowo z gminy Iłża, codziennie pokonuje około 180 km. Samochód, który do tej pory służył placówce, trzeba było wymienić ze względu na jego znaczne zużycie.

Caritas Diecezji Radomskiej złożyła wniosek o dofinansowanie zakupu nowego samochodu do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starostwie Powiatowym w Radomiu. Wniosek ze strony PFRON został rozpatrzony pozytywnie i przysłane dofinansowanie wynosi około 60 proc. wartości auta. Znaczną część pozostałych pieniędzy – około 30 proc. – Caritas otrzymała z Fundacji PZU. Koszty własne to 10 proc. wartości auta. Samochód, 9-osobowe renault, kosztował 126 tys. zł.

– Jest nam niezwykle potrzebny. Codziennie pokonuje wiele kilometrów po to, żeby przywieźć i później odwieźć uczestników – wyjaśniał podczas konferencji prasowej ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

W konferencji, która odbyła się w budynku Caritas Diecezji Radomskiej, uczestniczyła delegacja uczestników WTZ z Jedlanki Starej wraz z opiekunami. Podopieczni placówki podziękowali osobom, które przyczyniły się do zakupu busa. Po konferencji można było obejrzeć nowy samochód.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama