Nowy numer 43/2020 Archiwum

Harcerze z Opoczna zwyciężyli

Zespół Na Kwintę powstał na potrzeby festiwalu. Jego skład okazał się doskonały. Zdobyli Grand Prix.

W Tomaszowie Mazowieckim odbył się 28. Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Zielona nuta”. Nie zabrakło na nim reprezentacji Hufca ZHP Opoczno - zespołu Na Kwintę. Powstał on na potrzeby festiwalu, a tworzą go: dh. Jagoda Chudzicka, HO (harcerka orla) Aleksandra Kowalczyk, HO (harcerz orli) Marcin Gruszczyński, HO Dawid Dorosławski oraz pwd. (przewodnik) Michał Wijata.

- Nasi harcerze zmagania rozpoczęli w Ośrodku Kultury „Tkacz”, współzawodnicząc w kategorii „piosenka harcerska i turystyczna”. Na festiwal przybyło wielu wykonawców z różnych miejscowości, poza Hufcem Tomaszów Mazowiecki można było spotkać harcerzy m.in. z Inowłodza, Rzeczycy, Zgierza i Radomska - mówi sam. (samarytanka) Aleksandra Zaborowska z Zespołu ds. Promocji i Wizerunku Hufca ZHP Opoczno.

Konkurencja była duża, ale zespół Na Kwintę świetnie poradził sobie na scenie, co zaowocowało zdobyciem I miejsca w kategorii „wędrownicy”. - Ponadto jury festiwalu postanowiło nagrodzić naszych harcerzy, przyznając im Grand Prix - dodaje A. Zaborowska.

- Po raz kolejny harcerska młodzież z sukcesem promowała Opoczno. Tym samym udowodniliśmy, że nasze aspiracje w kontekście imienia dla ronda lub ulicy w mieście są słuszne. Nazwa „Harcerzy” byłaby nazwą żywą, zawierającą jednocześnie wartościowy aspekt historyczny - powiedziała phm. Agnieszka Wosek, komendant Hufca ZHP w Opocznie.

Cały skład zespołu Na Kwintę podczas festiwalowych zmagań   Cały skład zespołu Na Kwintę podczas festiwalowych zmagań
Archiwum Hufca ZHP Opoczno

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama