Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zielono i błękitno

Teraz to duży plac, na którym rośnie trochę drzew, trawa i chwasty. Będzie tu niedługo miejsce przeznaczone do wypoczynku i rekreacji.

Teren położony u zbiegu ulic Jasińskiego, Bema i Sowińskiego miał być przeznaczony pod zabudowę w ramach projektu "Mieszkanie dla młodych". Zaplanowano, aby powstał tu budynek, w którym znajdą  się mieszkania na wynajem dla młodych radomian.

- Doszło do dyskusji z udziałem mieszkańców osiedla XV-lecia, na którym teren się znajduje. Mieszkańcy byli zaniepokojeni tą inwestycją. Po rozmowach z nimi i zasięgnięciu wielu opinii koncepcja zagospodarowania tej nieruchomości została zmieniona - powiedział podczas krótkiej konferencji prasowej Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Jak podkreślił, działka nie jest w dobrym stanie, od wielu lat nic się tu nie działo i nie jest ona właściwie wykorzystana przez mieszkańców osiedla. - W związku z tym, że pojawiła się możliwość finansowania zewnętrznego w ramach programu "Life", w tym miejscu powstanie minipark wraz z miejscami parkingowymi. Będzie zawierał on elementy błękitnej i zielonej infrastruktury oraz stanowił atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu przez mieszkańców osiedla XV-lecia - mówił prezydent.

Wyznaczony teren ma mieć funkcję rekreacyjno-wypoczynkową. Zgodnie z propozycjami przedstawianymi przez mieszkańców m.in. do Budżetu Obywatelskiego, powstaną tu alejki, plac zabaw, będzie nowe oświetlenie. - Chcemy tak przygotować projekt, by powstało jak najwięcej miejsc postojowych. Koncepcja zagospodarowania terenu powinna być gotowa za kilka tygodni. W przyszłym roku chcemy rozpocząć prace budowlane - powiedział wiceprezydent Konrad Frysztak.

Nad szczegółowymi rozwiązaniami pracują firma FPP Enviro, będąca jednym z partnerów projektu "Life", oraz Miejska Pracownia Urbanistyczna.

O poszerzenie bazy parkingowej zabiegali mieszkańcy.

Jak zapewniają władze miasta, nie zrezygnowano z budowy bloku z mieszkaniami na wynajem. Ma on powstać u zbiegu ulic Narutowicza i Chałubińskiego.

Planowi zagospodarowania przyglądali się także mieszkańcy osiedla   Planowi zagospodarowania przyglądali się także mieszkańcy osiedla
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama