Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pogrzeb kapłana

Po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 80 lat zmarł ks. prał. Tadeusz Lizińczyk, emerytowany proboszcz parafii Jastrząb (dekanat wierzbicki).

Urodził się 15 listopada 1937 r. w Zuzowach (parafia Przedbórz). Święcenia kapłańskie przyjął 16 czerwca 1962 r. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Potworów, Białaczów, Starachowice - Świętej Trójcy, Kowala, Końskie - św. Mikołaja, Radom - św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Jako proboszcz duszpasterzował w parafii Tymienica (1980-1986) oraz w parafii Jastrząb w latach 1986-2008. Po przejściu na emeryturę pozostał w parafii Jastrząb jako rezydent.

Ks. Tadeusz Lizińczyk zmarł 2 kwietnia 2017 r. - Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. w środę, 5 kwietnia 2017 r., o 12.00, w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu. Po Mszy św. ks. Lizińczyk zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu - informuje ks. Marek Fituch, wicekanclerz kurii biskupiej.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma