Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nie tylko mąka na święta

Zebrali ponad 2 tony żywności. Te produkty wraz z prezentami od Caritas trafią do osób samotnych.

W całej diecezji wolontariusze szkolnych kół i parafialnych zespołów Caritas w sklepach prowadzili zbiórkę produktów spożywczych. - Odbywała się w ramach XII Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas. Produkty zbierane były w takich sklepach, jak: Auchan, Carrefour, Kaufland, Stokrotka, Biedronka, Selgros oraz w sklepach osiedlowych. Zbiórki odbyły się nie tylko w Radomiu, ale także w Szydłowcu, Skarżysku i Końskich - mówi Iwona Stępniewska z diecezjalnej Caritas.

W ustawionych w sklepach koszach znalazły się m.in. mąka, kasza, cukier, konserwy, olej i słodycze. - Bardzo dziękujemy darczyńcom za hojność. Dzięki nim zebraliśmy ponad 2,5 tony żywności - dodaje pani Iwona.

Z zebranych produktów Caritas przygotuje świąteczne paczki dla samotnych. - Są to głównie osoby starsze, które większość swojej emerytury czy renty wydają na leki. Nie starcza im pieniędzy, by godnie przeżyć święta. Oprócz produktów, które zebrali wolontariusze, w paczkach znajdą się również takie artykuły, jak chrzan, kiełbasa, biały barszcz. Kupimy je z pieniędzy Caritas - zapewnia ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor diecezjalnej Caritas.

Trwają zapisy na świąteczne paczki. Aby je otrzymać, potrzebne są zaświadczenia o zarobkach i od proboszcza, że potrzebujący prowadzi jednoosobowe gospodarstwo.

Oprócz świątecznej akcji diecezjalna Caritas realizuje Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. - Zachęcamy wszystkie osoby, które się do niego zgłosiły, by odbierały żywność. Nasze magazyny otwarte są od poniedziałku do piątku od 8.30 do 13.00 – mówi ks. Drabikowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama