Nowy numer 2/2021 Archiwum

Będzie żółto pod kościołami

W Niedzielę Palmową rozpoczyna się akcja Pola Nadziei. Datki przeznaczone będą na zakup sprzętu do wypożyczalni prowadzonych przez Caritas.

Caritas Diecezji Radomskiej już po raz 4 organizuje akcję Pola Nadziei. - Tradycyjnie rozpoczęliśmy ją jesienią od sadzenia cebulek żonkili. Teraz już zakwitły. Wierzymy, że tegoroczna odsłona akcji będzie bardzo udana. W ciągu 3 lat zebraliśmy około 45 tys. zł. To pozwoliło nam na zakup łóżek rehabilitacyjnych, materacy, koncentratorów tlenu, czy chodzików - mówi Iwona Stępniewska z Caritas, koordynatorka akcji.

Pierwsze kwesty odbędą się już jutro, w Niedzielę Palmową. Wolontariusze z puszkami, żonkilami i żółtymi balonami będą czekać na ludzi dobrej woli po Mszach św. Każdy, kto wrzuci pieniądz do puszki, otrzyma żonkil lub balon.

- W akcję włączyło się wiele Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas. Kwesty odbywać się będą w ponad 44 parafiach. W Niedzielę Palmową wolontariusze będą kwestować w radomskich parafiach na Kapturze, Idalinie, Borkach, przy katedrze, ponadto w Bielisze, Wierzbicy, Iłży, Młodocinie, Kowali, Przytyku, Parznicach, czy Potworowie - wylicza I. Stępniewska.

Podobnie jak w latach ubiegłych za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt do wypożyczalni Caritas, które znajdują się w Radomiu, Starachowicach, Drzewicy i Jedlińsku. - W terenie mamy już 3 wypożyczalnie, planujemy otworzyć 4., by bezpośrednio docierać do osób potrzebujących. Mamy ponad 400 łóżek, około 100 koncentratorów tlenu, ale potrzeby są większe. Łóżka cały czas są w wypożyczeniu. Patronat honorowy nad akcją objął bp Henryk Tomasik. Bardzo zachęca, by włączyło się w nią jak najwięcej osób - mówi ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor diecezjalnej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama