Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ulicami Radomia przejdzie Droga Krzyżowa

Nabożeństwo rozpocznie się w Niedzielę Palmową o 20.00 przed kościołem św. Jana (fara).

Do udziału w nabożeństwie zaprasza bp Henryk Tomasik: - Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych uroczystościach nie tylko młodzież, ale wszystkich mieszkańców diecezji, szczególnie Radomia i okolic.

A to pełny tekst zaproszenia:

„Jak co roku w Niedzielę Palmową obchodzony będzie Światowy Dzień Młodzieży. Na XXXII Światowy Dzień Młodzieży 2017 r. papież Franciszek wybrał słowa: »Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny«.

Tradycyjnie tego dnia w Radomiu organizowana jest Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozpocznie się ona o 20.00 przed kościołem św. Jana (fara). W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej przygotowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Niektóre ze stacji będą miały odmienny charakter: inscenizacja, prezentacja multimedialna. Mamy jednak nadzieję, że pomimo nowych form uda nam się zachować modlitewny i refleksyjny charakter Drogi Krzyżowej, jaki pamiętamy z poprzednich lat. Zakończenie spotkania będzie miało miejsce w naszej katedrze, a tuż przed wejściem zostaną rozdane teksty Orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży.

Na całym świecie dzień ten staje się wielkim świętem młodzieży i szczególną okazją do publicznego zamanifestowania swojej wiary. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych uroczystościach nie tylko młodzież, ale wszystkich mieszkańców Diecezji, szczególnie Radomia i okolic.

Bp Henryk Tomasik”

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma