Nowy numer 45/2018 Archiwum

Miłość zwycięska

Wielkanocne życzenia ordynariusza i biskupów pomocniczych.

"Ufajcie, Ja zwyciężyłem świat" (J 16,33). Tak mówi Jezus Chrystus, który swoją tożsamość Boga-Człowieka objawiał przez świętość swego życia, wspaniałe nauczanie, cuda; a przede wszystkim przez cud zmartwychwstania. Spełniła się zapowiedź skierowana do wątpiących w misję Jezusa Chrystusa, który mówił: "żaden znak nie będzie mu [temu plemieniu] dany, prócz znaku Jonasza" (Łk 11,29). "Znak Jonasza" - to zapowiedź zmartwychwstania.

Doskonale Św. Paweł odczytał te zapowiedzi Chrystusa mówiąc: "A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara. … Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli" (1 Kor 15, 14.20).

Zmartwychwstały Jezus Chrystus, Boski Wędrowiec, przynosi nadzieję. Obdarowuje nowym życiem oraz ukazuje potęgę miłości ofiarnej, która staje się miłością zwycięską. W atmosferze dziękczynienia, składanego Panu Bogu za największy cud Jezusa Chrystusa, prosimy przyjąć najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask od Zmartwychwstałego Chrystusa.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Bp Henryk Tomasik

Bp Adam Odzimek

Bp Piotr Turzyński

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy