Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Faustynka rośnie

Chcą, by była zdrowa, silna i miała mądrych rodziców.

Faustynka, którą 14 marca tuż po godz. 4 znalazła zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w radomskim oknie życia, przebywa obecnie w rodzinie zastępczej. Sąd ustanowił też dla niej opiekuna prawnego. Została nim Elżbieta Stolarczyk, dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego przy Caritas Diecezji Radomskiej.

– Do 24 kwietnia nie będziemy podejmować żadnych czynności poza zapewnieniem dziewczynce opieki, w tym też medycznej. Jeżeli do 21 kwietnia nie pojawi się nikt, kto będzie potrafił udokumentować, że jest rodzicem Faustynki, dziecko możemy skierować do adopcji. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ile te procedury będą trwać. Zależy to od liczby spraw na wokandzie sądowej. Potrzebny jest też czas na sporządzenie wywiadu kuratorskiego i odesłanie go do właściwego sądu. Dopiero wtedy może być rozpatrzony wniosek o tzw. zabezpieczenie na czas trwania postępowania. Dla rodziców ado- pcyjnych i dla Faustynki to oznacza, że jeżeli takie zabezpieczenie zostanie wydane, mogą być już razem we własnym domu – wyjaśnia E. Stolarczyk.

Dziewczynkę w oknie życia ktoś zostawił w 4. dobie życia. Niemowlę zostało przewiezione do szpitala. – Pani doktor mówiła, że rzeczywiście wtedy stan Faustyny był trudny. Była mocno wyziębiona i wygłodzona. Ale widocznie miała żyć, chwała Panu! Teraz czuje się już dobrze. Jest pogodnym dzieckiem, dobrze je, przybiera na wadze. Wyniki badań, które do tej pory miała wykonane, są dobre. Pozostaje życzyć jej zdrowia, sił i mądrych rodziców – mówi pani Elżbieta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma