Nowy numer 45/2018 Archiwum

"Faust" na scenie Oratorium

W Oratorium św. Filipa Neri przy ul. Grzybowskiej 22 w Radomiu 21 kwietnia o 19.00 Teatr ITP z Lublina wystawi sztukę na motywach dzieła J. W. Goethego pt. "Faust - więcej światła".

"Faust - więcej światła" to historia ambitnego reżysera, który poświęci wiele, by być ciągle na szczycie sławy. Reżyserując widowisko, będące barokową interpretacją "Fausta" Goethego, nie zauważa, że sam zaczyna kroczyć jego śladami.

Teatr ITP powstał w 2001 r. Początkowo tworzyli go studenci polonistyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Podczas festiwalu kultury studenckiej "Kulturalia 2001" wystawili spektakl "Perła". Dobre przyjęcie zachęciło grupę do kontynuowania i poszerzenia działalności.

Główną ideą pracy członków teatru jest dzielenie się z widzem przesłaniem, przeżyciami, myślami dotyczącymi ważnych prawd ludzkiego życia. Ogromny nacisk kładziony jest na scenografię. Aktorzy szkolą swe umiejętności pod okiem zawodowych muzyków, aktorów, tancerzy, reżyserów. W swoim repertuarze mają 27 przedstawień.

Trzy lata temu Teatr ITP. był gościem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Radomiu.

Wstęp wolny.

Spektakl w Oratorium będzie już kolejnym wydarzeniem z cyklu "Kulturalne Spotkania nad Potokiem". Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Miasta Radomia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie "Młyńska" oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri w Radomiu.

Więcej szczegółów na stronie www.projektkultury.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy