Nowy numer 3/2021 Archiwum

"Faust" na scenie Oratorium

W Oratorium św. Filipa Neri przy ul. Grzybowskiej 22 w Radomiu 21 kwietnia o 19.00 Teatr ITP z Lublina wystawi sztukę na motywach dzieła J. W. Goethego pt. "Faust - więcej światła".

"Faust - więcej światła" to historia ambitnego reżysera, który poświęci wiele, by być ciągle na szczycie sławy. Reżyserując widowisko, będące barokową interpretacją "Fausta" Goethego, nie zauważa, że sam zaczyna kroczyć jego śladami.

Teatr ITP powstał w 2001 r. Początkowo tworzyli go studenci polonistyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Podczas festiwalu kultury studenckiej "Kulturalia 2001" wystawili spektakl "Perła". Dobre przyjęcie zachęciło grupę do kontynuowania i poszerzenia działalności.

Główną ideą pracy członków teatru jest dzielenie się z widzem przesłaniem, przeżyciami, myślami dotyczącymi ważnych prawd ludzkiego życia. Ogromny nacisk kładziony jest na scenografię. Aktorzy szkolą swe umiejętności pod okiem zawodowych muzyków, aktorów, tancerzy, reżyserów. W swoim repertuarze mają 27 przedstawień.

Trzy lata temu Teatr ITP. był gościem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Radomiu.

Wstęp wolny.

Spektakl w Oratorium będzie już kolejnym wydarzeniem z cyklu "Kulturalne Spotkania nad Potokiem". Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Miasta Radomia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie "Młyńska" oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri w Radomiu.

Więcej szczegółów na stronie www.projektkultury.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama