Nowy numer 47/2022 Archiwum

Bp Tomasik zachęca do lektury Biblii

Komunikat ordynariusza radomskiego przed I Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.

Powołując się na św. Bonawenturę, XIII-wiecznego teologa, filozofa, biskupa i kardynała oraz doktora Kościoła, bp Henryk Tomasik przypomina, że lekturze Pisma Świętego powinny towarzyszyć cnoty pokory, czystości, wiary i pilności.

Oto pełny tekst komunikatu:

"Komunikat dotyczący Niedzieli Biblijnej - Pierwszego Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego oraz IX Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego.

Od 30 kwietnia do 6 maja Kościół w Polsce obchodzi, pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem są słowa Zmartwychwstałego Pana: »Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu« (Mk 16,5). Rozpoczyna go tradycyjnie Niedziela Biblijna, która od tego roku będzie Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Jest on rozumiany jako swego rodzaju kontynuacja obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski. Pragniemy tą wielką tajemnicą łaski chrztu żyć w kolejnych latach, zgłębiając misterium zbawienia objawione nam w księgach Starego i Nowego Testamentu. W tym roku będziemy czytać List do Galatów, który przypomina o zbawieniu przez wiarę w Ewangelię.

Niech lektura Pisma Świętego, której powinny towarzyszyć cnoty: pokory, czystości, wiary i pilności (św. Bonawentura), będzie stanowić dar, który w tym czasie otrzymujemy od Chrystusowego Kościoła.

Na owocne przeżywanie Niedzieli i Tygodnia Biblijnego w wierze, nadziei i miłości płynącej z natchnionego słowa Boga udzielam wszystkim pasterskiego błogosławieństwa".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy