Nowy numer 48/2020 Archiwum

Laur Świętokrzyski dla naszej diecezji za organizację ŚDM

Diecezja radomska oraz diecezje kielecka i sandomierska znalazły się wśród wyróżnionych doroczną nagrodą wojewody świętokrzyskiego.

- Wyróżnienie jest potwierdzeniem tego, że współpraca z Urzędem Województwa Świętokrzyskiego była wspaniała i to ona wpłynęła na udany przebieg dni w diecezjach - powiedział na antenie Radia Plus Radom ks. Mariusz Wilk, diecezjalny koordynator ŚDM.

Laur Świętokrzyski jest nagrodą honorową i wyróżnieniem dla osób oraz instytucji szczególnie aktywnych w kilku obszarach będących przedmiotem oceny. Kandydatów do tego wyróżnienia wybrała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wraz ze specjalnie powołanymi zespołami ekspertów. W tym roku wręczono dwie nagrody specjalne. Jedna z nich została przyznana za organizację Światowych Dni Młodzieży.

- Przypominam sobie te wszystkie spotkania w Urzędzie Wojewódzkim właśnie Kielcach, bo nasza diecezja leży na terenie kilku województw. Tak więc w Kielcach rozmawialiśmy o tym, co odnosiło się do ŚDM na terenie naszej diecezji i województwa świętokrzyskiego, w Końskich, Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach i nie tylko. To były bardzo merytoryczne spotkania. Dzięki uprzejmości pani wojewody i wszystkich zaangażowanych osób, pani Katarzyny, która była koordynatorem z ramienia wojewody, te wszystkie spotkania doprowadziły do momentu, w którym wszystko związane z ŚDM przybrało taki wymiar. Jest to miła nagroda, miłe wyróżnienie. Jeszcze pamiętamy ŚDM. To znaczy, że to wydarzenie pozostaje w głowach. Mamy nadzieję, że będzie się to przenosiło na zaangażowanie młodych ludzi, że będzie ono jeszcze większe - to po pierwsze. Po drugie, mogliśmy pokazać, że jeśli mamy do czynienia z takim wydarzeniem, to bez względu na to, z której jesteśmy strony, wszystko działa. Wszystkie służby angażują się, żeby rzeczywiście wszystko przeżyć jak potrzeba i tego mieliśmy świadectwo - mówi ks. Wilk.

Statuetki wręczono podczas uroczystej gali w Centrum Kongresowym Targi Kielce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama