Nowy numer 25/2021 Archiwum

Pismo Święte światłem i drogowskazem

- W świecie, w którym jesteśmy bombardowani różnymi treściami, nasza wiara jest wystawiana na próbę. Gdy opieramy się na medytacji, na słowie Bożym, mamy szansę nie tylko wytrwać w wierze, ale w niej wzrastać - mówi ks. Mariusz Krycia.

Niedziela Biblijna rozpoczęła obchodzony po raz 9. Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W parafii Matki Odkupiciela w Radomiu po każdej Mszy św. wikariusz ks. Krycia zachęcał wiernych, by rozważali Pismo Święte metodą lectio divina.

- Lectio divina to modlitwa, lektura, rozmyślanie, które prowadzą mnie do modlitwy, a od modlitwy do życia. Dzisiaj naszym wiernym w parafii chcemy przybliżyć metodę spotkania ze słowem Bożym poprzez lectio divina. Po każdej Mszy św. zapraszamy ich, aby obejrzeli materiał, który jest wprowadzeniem do medytacji dzisiejszej Ewangelii właśnie tą metodą, a potem, gdy wrócą do domu, by sięgnęli jeszcze raz po tę Ewangelię i wsłuchali się, co osobiście Pan Bóg ma im do powiedzenia przez to słowo. Chcemy, aby wierni tą metodą zgłębiali w codzienności Boże słowo, żeby ono do nich trafiało, żeby było dla nich prawdziwym światłem i drogowskazem - wyjaśnia ks. Mariusz.

Bardzo go cieszy, że istnieje inicjatywa, która popularyzuje słowo Boże wśród wiernych - Tydzień Biblijny, który rozpoczyna tradycyjnie Niedziela Biblijna, będąca od tego roku Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.

- To jest niesamowicie cenna inicjatywa. Wierzymy, że będzie bardzo owocna. W kraju, który ma tak bogatą kulturę chrześcijańską, jest nieustanna potrzeba popularyzowania i samej Biblii, i treści biblijnych, ponieważ w domach na pewno mamy Pismo Święte, ale czasem jest dalekie od osobistej lektury i często dalekie od życia - powiedział.

Mówi też, że Pismo Święte daje nam nadzieję, siłę i światło: - W świecie, w którym jesteśmy bombardowani różnymi treściami, nasza wiara jest wystawiana na próbę. Gdy opieramy się na medytacji, na słowie Bożym, mamy szansę nie tylko wytrwać w wierze, ale w niej wzrastać.

Wikariusz zachęcał wiernych, by rozważali Pismo Święte metodą lectio divina   Wikariusz zachęcał wiernych, by rozważali Pismo Święte metodą lectio divina
Marta Deka /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama