Nowy numer 46/2018 Archiwum

Mamy mistrzostwo Polski!

W XII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich zdobyli piłkarze z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu (księża filipini).

Sukces jest o tyle godny podkreślenia, że piłkarze ministranci z radomskiej parafii pw. MB Królowej Świata w ogólnopolskich finałach wzięli udział dzięki tzw. dzikiej karcie. Zagrali podczas ogólnopolskich finałów, które odbyły się w Częstochowie. Impreza była imponująca. Na 12 halach zagrało 155 drużyn. - Szacun dla organizatorów - mówią piłkarze i ich opiekunowie z diecezji radomskiej.

W ramach diecezjalnych eliminacji start podczas ogólnopolskich rozgrywek w kilku kategoriach wiekowych zdobyli: ministranci z parafii św. Andrzeja Boboli z Małęczynie, Narodzenia NMP z Szydłówka i drużyna z parafii św. Stefana w Radomiu. „Dzikie karty” do turnieju otrzymały dwie drużyny z Radomia - parafia Matki Bożej Królowej Świata (księża filipini) i św. Brata Alberta (os. Prędocinek).

W kategorii szkół średnich drużyna z parafii księży filipinów dotarła do finału. Tu o najwyższy laur zmierzyła się z drużyną z parafii MB Nieustającej Pomocy w Czarnej Tarnowskiej. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla radomian.

Sukces odnieśli młodsi ministranci z Potworowa. Zajęli 5. miejsce. Pozostałe drużyny z naszej diecezji - jak informuje Radio Plus Radom - zakończyły udział w mistrzostwach w fazie pucharowej. Mecze były bardzo zacięte. O końcowym sukcesie poszczególnych ekip decydowały rzuty karne. Tak było w przypadku drużyn ministrantów z Szydłówka, Małęczyna i Radomia.

- Parafia św. Stefana z radomskiego Idalina wystawiła dwie drużyny - w kategorii szkół podstawowych i średnich. Młodsi przegrali z kolegami z parafii Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu 0:2, a starsi musieli przełknąć gorycz porażki z parafią Zwiastowania Pańskiego w Leżajsku, ale dopiero w rzutach karnych 5:6. Ministranci z parafii św. Andrzeja Boboli w Małęczynie przegrali po rzutach karnych 1:2 z rówieśnikami z parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie. Na tarczy do domów wrócili również ministranci z parafii Narodzenia NMP z Szydłówka. Chłopcy ze szkoły podstawowej przegrali w karnych 2:3 z drużyną z parafii Matki Bożej Różańcowej w Zabrzu-Grzybowicach, zaś z gimnazjum 0:3 z ekipą ministrantów z parafii Świętej Trójcy w Jasionówce - informuje Radosław Mizera z Radia Plus Radom.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy