Nowy numer 46/2018 Archiwum

Matura, a kasztany nie zdążyły

Za tegorocznymi maturzystami pierwszy dzień egzaminów - język polski. Jutro matematyka.

Dla miłośników poezji do zinterpretowania był wiersz Kazimierza Wierzyńskiego "Słyszę czas". Obok tego mogli analizować tekst o wymieraniu języków i fragment "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego oraz tekst o sławie, jaką Henrykowi Sienkiewiczowi przyniosła powieść "Quo vadis".

Zadanie, które nieco zaskoczyło, choć nie spowodowało paniki, to fragment "Ziemi, planety ludzi" Antoine'a de Saint-Exupery'ego do zestawienia z innymi wybranymi tekstami i próbą pokazania na ich przykładzie zagadnienia: "Praca - pasja czy obowiązek? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie”.

I tylko aura, jak widać sporo zimniejsza niż w poprzednich latach, spowodowała, że na maturę nie zdążyły zakwitnąć kasztany.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy