Nowy numer 46/2018 Archiwum

Szkoła ministranta już w czerwcu

Organizatorzy zapraszają ministrantów ze szkół podstawowych. Zależy im, by stworzyli wspólnotę i świadomie przeżywali Eucharystię. Zapisy do 15 maja.

Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Diakonia Liturgiczna Ruchu Światło-Życie organizują szkołę ministranta, która odbędzie się od 2 do 4 czerwca w Pionkach, w Domu Rekolekcyjnym „Betania”.

Do udziału w 3-dniowym spotkaniu zaproszeni są ministranci ze szkół podstawowych - IV, V i VI klas.

- Chodzi nam przede wszystkim, żeby oni się poznali, razem spędzili czas i stworzyli wspólnotę. Przy okazji będzie też formacja duchowa i liturgiczna. Będą spotkania w grupach. Planujemy też grę terenową z pytaniami dotyczącymi liturgii, czyli będzie nauka przez zabawę. Część rzeczy, z którymi ministranci się spotkają w Pionkach, może być dla nich nowa, bo nie wiemy, jaką formację przechodzą w swoich parafiach. Niektórzy z nich niedawno przystąpili do I Komunii Świętej, dlatego chcemy też pogłębić ich świadomość przeżywania Eucharystii - mówi ks. Michał Michnicki, diecezjalny duszpasterz ministrantów.

Zapisy do 15 maja przyjmuje ks. Michnicki pod numerem telefonu: (48) 607 133 787.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w ośrodku, decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt - 50 zł (zaliczka - 20 zł). Potwierdzeniem zapisu będzie wpłacenie w ciągu 5 dni od zgłoszenia zaliczki.

Dojazd do ośrodka we własnym zakresie w piątek do godz. 18. Wyjazd we własnym zakresie w niedzielę ok. godz. 12.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy