Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zmarł ks. kan. Jan Gogacz

Nie żyje wieloletni proboszcz parafii w Pawłowie koło Starachowic i św. Teresy na radomskich Borkach.

Ks. Gogacz urodził się 28 maja 1932 r. w Zawadzie Starej (parafia Gródek). Święcenia kapłańskie przyjął 17 czerwca 1956 r. Pracował jako wikariusz w parafiach: Osiek, Kunów, Opatów, Starachowice (Świętej Trójcy), Pionki (św. Barbary), Radom (św. Jana). Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach Pawłów koło Starachowic (1978-1991) i Radom - św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1991-1998). Od 1998 r. ks. Gogacz przebywał w Domu Księży Seniorów w Radomiu.

- Kapłan zmarł 5 maja. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. we wtorek 9 maja o godz. 10 w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu (os. Borki). Następnie ciało zostanie przewiezione do Gródka, gdzie o godz. 13 będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa. Po Eucharystii odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz - informuje ks. Stanisław Piekielnik, administrator portalu diecezji radomskiej.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma