Nowy numer 46/2018 Archiwum

Uwolniona z nieprzebaczenia

Przebaczenie jest cechą, w której najbardziej jesteśmy podobni do Pana Boga.

To przekonanie we wstępie do książki wyraża ks. Sławomir Płusa, egzorcysta i koordynator Odnowy w Duchu Świętym i Nowej Ewangelizacji w diecezji radomskiej. A sama publikacja to połączenie dużej dawki fachowej wiedzy z pogranicza psychologii, a także teologii duchowości z osobistym świadectwem. „Znienawidziłam bardo pewną osobę, przez którą nie widziałam sensu swego życia. Miałam żal do Boga za to wszystko, co mnie spotkało, za całe cierpienie i smutek. Ciągle doświadczałam odrzucenia, czułam się niekochana i nieakceptowana... Prawie codziennie cierpiałam na silne migreny. Do tego doszły problemy z sercem, bezsenność. Gdy z wielkim trudem udało mi się zasnąć, dręczyły mnie koszmary” – pisze autorka.

A jak jest dzisiaj? Nie możemy zdradzić końca książki, która może być doskonałą podpowiedzią, co zrobić z tym, co nas przytłacza. Aneta Wygonna jest radomianką. Obroniła licencjat z germanistyki oraz magisterium z polonistyki. Od 2010 r. należy do wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Dobrego Łotra w Radomiu. Podczas studiów należała do wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, która działa w ramach Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie.

„Niech łaska uwolnienia z nieprzebaczenia i uzdrowienia przez przebaczenie, które otrzymała autorka, podtrzymuje nadzieję na zwycięstwo w każdym, kto aktualnie toczy walkę o wolność, do której wyswobodził nas Chrystus” – pisze ks. Płusa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy