GN 49/2018 Archiwum

Rodzina - dom na skale

- Jeśli rodzina zbudowana jest na dobrym fundamencie, to mimo trudności ta rodzina przetrwa i nic złego się nie stanie - powiedziała Małgorzata Górka.

„Marsz jest organizowany pod hasłem „Rodzina – dom na skale”. Hasło to podkreśla wartość rodziny jako podstawowego fundamentu społeczeństwa. Dom zbudowany na skale to taki dom, do którego zawsze chce się wracać i który zapewnia poczucie bezpieczeństwa rodzicom i dzieciom. Inicjatywa organizowania marszu ma na celu ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz zachwytu nad tym wspaniałym dziełem Pana Boga. Doświadczamy w ostatnim czasie wielu ataków na tradycyjne wartości, jakimi są: prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, rodzina, sakramentalne małżeństwo, dlatego potrzeba silnego sprzeciwu i wyrażenia poparcia dla ich prawnej ochrony. Zapraszam do wzięcia udziału w marszu wszystkich, szczególnie rodziny z dziećmi. Niech to będzie radosne święto i manifestacja poszanowania życia oraz małżeństwa i rodziny. Zachęcam wszystkich księży do wzięcia udziału w marszu wraz ze swoimi parafianami i grupami parafialnymi. Niech nas nie zabraknie na tak ważnym wydarzeniu” – napisał bp Henryk Tomasik.

Do udziału w VI Radomskim Marszu dla Życia Rodziny, który odbędzie się 4 czerwca, w imieniu organizatorów również zaprasza Małgorzata Górka, diecezjalny doradca życia rodzinnego: - Wszystkie te marsze związane są tematycznie z rodziną, ale również z życiem i i szacunkiem do życia - od poczęcia do naturalnej śmierci. Poprzez hasło marszu chcieliśmy podkreślić, że jeśli rodzina zbudowana jest na dobrym fundamencie, na dobrej skale, to mimo trudności ta rodzina przetrwa i nic złego się nie stanie. Marsz przygotowywało wiele organizacji, stowarzyszeń i dzięki temu możemy maszerować i zachęcamy wszystkie rodziny, aby przyszły na ten marsz. Przygotowaliśmy również wiele atrakcji, m.in. co roku organizujemy konkursy i na zakończenie marszu dzieciom, które brały w nim udział, zostaną wręczone nagrody.

Program VI Radomskiego Marszu dla Życia Rodziny

  • 12.30 - Msza św. w kościele św. Jana (fara) ul. Rwańska
  • 13.45 - rozpoczęcie marszu, przemarsz od kościoła farnego ulicami: Rwańską, Żeromskiego i Focha do placu Jagiellońskiego.
  • 14.15 - finał marszu na placu Jagiellońskim. Atrakcje dla dzieci, konkursy rodzinne.
  • 14.30 - koncert zespołu Armia Dzieci.
  • 16.00 - ogłoszenie wyników konkursów plastycznego i literackiego, wręczenie nagród.

  Katarzyna Stanik z dziećmi Emilką, Olą i Maciusiem zachęcają wszystkich do udziału w niedzielnym Marszu dla Życia i Rodziny
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy