Nowy numer 3/2021 Archiwum

Motoserce na pikniku zdrowia

W najbliższą niedzielę 4 czerwca na placu przez Urzędem Miejskim w Radomiu odbędzie się V Piknik Zdrowia.

Tegorocznemu piknikowi towarzyszy hasło: "Szlachetne zdrowie...". Jest to impreza o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym. - Chodzi o propagowanie zdrowego stylu życia. O to, abyśmy stanem swojego zdrowia interesowali się na co dzień, a nie dopiero wtedy, gdy zachorujemy. Dlatego w trakcie pikniku będzie można uzyskać wiele różnorodnych porad i skorzystać z bezpłatnych badań - mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Piknikowi towarzyszyć będzie Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa "Motoserce - Krew Darem Życia - Podziel Się Nią". Organizują ją radomskie kluby motocyklowe The Irons Mc Poland i Shark Riders. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawi się na deptaku już o 11.00. Zbiórka krwi prowadzona będzie do 20.00.

Imprezę otworzą o 13.00 parada motocyklowa oraz występ Orkiestry "Grandioso". W trakcie pikniku na ponad 50 stanowiskach będzie można zmierzyć ciśnienie tętnicze i poziom cukru, zbadać wzrok, a także skorzystać z porad z zakresu profilaktyki i diagnostyki raka piersi, chorób zakaźnych i niezakaźnych oraz na temat pięknych i zdrowych włosów.

W programie jest też prezentacja sprzętu i artykułów pierwszej potrzeby przydatnych podczas pielęgnacji zarówno kobiet w ciąży, po porodzie, jak i noworodków. Ponadto będą pokazy zabiegów rehabilitacyjnych, udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku motocyklowym i prezentacja tai chi.

W czasie pikniku będzie też promowany ruch jako element zdrowego trybu życia. Planowane są pokazy ćwiczeń, pokazy fitness oraz gimnastyka dla seniorów.

Odbędą się także prezentacje organizacji pozarządowych, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, pokazy Policji, Straży Miejskiej, liczne konkursy i atrakcje dla najmłodszych, zabawy integracyjne, malowanie twarzy.

- Na ul. Żeromskiego będzie niewielka scena, z której prelegenci będę mówili o zdrowym trybie życia. Będzie również muzyka. W parku będą rozstawione dmuchane zamki, zjeżdżalnie. Zapraszamy całe rodziny. Na zakończenie pikniku o 18.00 w muszli koncertowej wystąpią dwa radomskie zespoły. W pierwszej części - Redox, w drugiej - Also-Ran - zaprasza Beata Drozdowska, dyrektor Klubu Środowisk Twórczych i Galerii "Łaźnia".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama