Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bp Henryk Tomasik dziękuje

Pasterz Kościoła radomskiego po powrocie ze szpitala wyraża wdzięczność za wsparcie.

- Dziękuje, że Bóg wciąż pozwala mi spełniać misję w diecezji radomskiej. Dziękuje wszystkim, którzy w tych dniach wspierali mnie swoją modlitwą. Dziękuję całemu zespołowi II Oddziału Wewnętrznego i dyrekcji Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu – powiedział bp Henryk Tomasik w audycji „Kwadrans dla Pasterza” na antenie Radia Plus Radom.

- Wdzięczność jest znakiem kultury człowieka i zobowiązaniem - przypominał ordynariusz, nawiązując do Święta Dziękczynienia, jakie kolejny raz obchodzimy 4 czerwca.

- Mówi się, że społeczeństwo staje się roszczeniowe. Często oczekujemy od innych różnych darów, a za mało dziękujemy. Zatracamy postawę wdzięczności, również wobec Boga. Znamy polskie przysłowie, że „jak trwoga, to do Boga”, a potem zapominamy o dziękczynieniu, o tym ważnym wymiarze życia religijnego – podkreślał bp Tomasik.

 

Z okazji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przypomniał o znaczeniu, jakie ma dobre przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Tu także dziękował wszystkim, którzy podejmują trud przygotowania młodych do tego sakramentu i samej młodzieży: - Dziękuję też samej młodzieży, która poważne podchodzi do tej ważnej chwili w ich życiu. Cieszę się, że pojawiają się nowe formy przygotowania. To praca w małych grupach, zaangażowanie animatorów świeckich i samych rodziców. Potrzebne jest ożywienie wiary w Ducha Świętego, pogłębienie naszej duchowości, aby chrześcijaństwo nie polegało tylko na wykonywaniu pewnych czynności, ale miało rzeczywiście Ducha Bożego - powiedział ksiądz biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama