Nowy numer 3/2021 Archiwum

Po odpust do Patrona Roku

Jest ich 17. To był pierwszy rocznik alumnów, który 25 lat temu rozpoczął formację seminaryjną w nowej diecezji radomskiej.

Mimo że jest wśród nich dwóch księży, którzy pracowali lub pracują w Watykanie, jeden jest ojcem duchownym w radomskim WSD i jeden pracuje naukowo na Uniwersytecie Papieskim JPII w Krakowie, to jeszcze żaden nie jest proboszczem. – Pracujemy w różnych parafiach lub poza nimi. Nie mamy okazji zbyt często się spotykać, dlatego takie doroczne spotkania w którejś z parafii, gdzie jest ktoś z naszego grona, są okazją do powspominania, podzielenia się tym, co u nas aktualne. To umacnia więzi. Raz na 5 lat pielgrzymujemy. Na 10. rocznicę święceń byliśmy w Ziemi Świętej, a na 15. w Rzymie. Za rok planujemy pojechać do Wilna, do Ostrej Bramy – mówi ks. prał. Albert Warso, pracownik watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, dziekan rocznika, który święcenia kapłańskie przyjął 19 lat temu.

Takie zjazdy mają także walor formacyjny. – Każdego roku zapraszamy kogoś do naszego grona. Raz jest to ksiądz z diecezji, a raz spoza niej. W tym roku zaprosiliśmy ks. Zbigniewa Niemirskiego, naszego wykładowcę Biblii i szefa radomskiego „Gościa Niedzielnego”. Jak każdego roku był wspólny brewiarz, konferencja i Msza św. Nieprzypadkowo wybraliśmy starachowicką parafię pw. św. Brata Alberta, bo to jego rok, a kościół to jedna z 3 świątyń w diecezji, gdzie można uzyskać odpust zupełny. Świetnie się złożyło, bo wikariuszem jest tutaj ks. Robert Kryczka, kolega z naszego rocznika. Robert zadbał o stronę organizacyjną. Dziękujemy także za gościnność proboszczowi ks. kan. Andrzejowi Głogowskiemu – mówi ks. Warso.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama