Nowy numer 2/2021 Archiwum

Coraz bliżej do Festivalu BODY

Po Światowych Dniach Młodzieży chcą na nowo zgromadzić młodych z diecezji radomskiej, by wspólnie wielbić Boga.

Festival BODY odbędzie się 17 czerwca na Rynku Wielkim w Szydłowcu. Organizują go młodzi z szydłowieckiej Strefy JP2. - Wydarzenie to zrodziło się rok temu w Krakowie. Wtedy stwierdziliśmy, że ten czas nie może się skończyć. On wręcz się dopiero zaczyna. Trzeba, jak mówił papież Franciszek, „zejść z kanapy” i zacząć działać! - mówią organizatorzy.

W czasie festiwalu na uczestników będzie czekało wiele atrakcji. Rozpocznie się on o 16.30 śpiewami i tańcami lednickimi (zespół Vivo i Tancerze Ledniccy). Oficjalne rozpoczęcie - o 17.00.

- Wiele emocji wzbudzą szczególnie dwa momenty. Pierwszy z nich to Lekcja Brata Alberta - patrona trwającego roku i dnia festiwalu. Wtedy też młodzi usłyszą świadectwo o sensie pomagania. Następnie wspólnie odmówią Modlitwę Pańską, by wreszcie zobaczyć Brata Alberta wręczającego chleby, uczącego szacunku do nich i zachęcającego do dzielenia się nimi. Drugi ważny moment nastąpi tuż przed 21.00. Wtedy usłyszymy świadectwo o macierzyństwie. Następnie matki w białych strojach wyruszą z uśmiechami w procesji, by pokazać radość z powołania, którym zostały obdarowane. Na końcu będzie szła Matka Narodu - Pani z Częstochowy, przy której obrazie zostanie odprawiony Apel Jasnogórski - informują organizatorzy.

W nawiązaniu do hasła roku: „Idźcie i głoście” młodzi zobaczą również pantomimę w wykonaniu młodych tancerzy na podstawie przypowieści o pannach mądrych i nierozsądnych.

W programie są też: Koronka do Bożego Miłosierdzia dla świata, Kwadrans dla św. Jana Pawła II i adoracja, którą zwieńczy słowo i błogosławieństwo bp. Piotra Turzyńskiego.

Każdy z uczestników otrzyma specjalne symbole związane z tematyką spotkania: chleb, obraz Matki Bożej Częstochowskiej i latarkę, która - jak mówią organizatorzy - ma rozświetlać drogi naszego życia i działania.

O oprawę muzyczną festiwalu zadba zespół iGramy z Pokusą z Żywca i młodzieżowy zespół Vivo z Mirowa. Wystąpi też raper Łukasz "Wieczny" Wieczorek.

Organizatorzy zachęcają młodych, by napisali list do mamy, który w czasie festiwalu zostanie wręczony jako prezent mamom biorącym udział w procesji.

Więcej informacji na: www.festivalbody.pl i na facebook.com/fesivalbody.

Coraz bliżej do Festivalu BODY  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama