Nowy numer 24/2018 Archiwum

Air Show dwa dni i bez biletów

Zdaje się, że spór wokół organizacji tegorocznych pokazów lotniczych w Radomiu dobiega do szczęśliwego i korzystnego finału.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Radosław Witkowski, prezydent Radomia, poinformował, że otrzymał z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych faks. Gen. Jarosław Mika, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, zaprasza przedstawicieli miasta do Warszawy na rozmowy w sprawie organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show. - Chodzi o ustalenia w zakresie organizacji imprezy. Jutro jesteśmy w Warszawie i rozmawiamy o pokazach, które mają się odbyć pod koniec sierpnia w Radomiu - mówił R. Witkowski.

Równolegle w Warszawie, w siedzibie Sejmu RP, Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej, odpowiadając na pytanie Leszka Ruszczyka, radomskiego posła Platformy Obywatelskiej, powiedział: - Air Show 2017 w Radomiu dojdzie do skutku i będzie imprezą dwudniową. Po raz pierwszy wejście na nią nie będzie biletowane, a cała dokumentacja jest gotowa do podpisu z władzami Radomia.

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show zostaną uczczeni kpt. Franciszek Żwirko i inż. Stanisław Wigura, którzy 85 lat temu odnieśli zwycięstwo w Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Challenge 1932. - W Air Show 2017 wezmą udział wydzielone siły i sprzęt wojskowy prezentujący potencjał Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz innych państw zaproszonych do udziału, a także cywilne statki powietrzne. Kulminacyjnym punktem będą pokazy dynamiczne w powietrzu oraz wystawa statyczna sprzętu wojskowego - zapewniał minister.

W przyszłym roku odbędą się w Radomiu kolejne pokazy lotnicze dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości i tyluż lat polskiego lotnictwa.

  Minister Antoni Macierewicz zapowiada, że po raz pierwszy pokazy lotnicze nie będą biletowane
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Czytaj także:

Komunikat w sprawie Air Show

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma