Nowy numer 2/2021 Archiwum

Air Show dwa dni i bez biletów

Zdaje się, że spór wokół organizacji tegorocznych pokazów lotniczych w Radomiu dobiega do szczęśliwego i korzystnego finału.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Radosław Witkowski, prezydent Radomia, poinformował, że otrzymał z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych faks. Gen. Jarosław Mika, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, zaprasza przedstawicieli miasta do Warszawy na rozmowy w sprawie organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show. - Chodzi o ustalenia w zakresie organizacji imprezy. Jutro jesteśmy w Warszawie i rozmawiamy o pokazach, które mają się odbyć pod koniec sierpnia w Radomiu - mówił R. Witkowski.

Równolegle w Warszawie, w siedzibie Sejmu RP, Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej, odpowiadając na pytanie Leszka Ruszczyka, radomskiego posła Platformy Obywatelskiej, powiedział: - Air Show 2017 w Radomiu dojdzie do skutku i będzie imprezą dwudniową. Po raz pierwszy wejście na nią nie będzie biletowane, a cała dokumentacja jest gotowa do podpisu z władzami Radomia.

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show zostaną uczczeni kpt. Franciszek Żwirko i inż. Stanisław Wigura, którzy 85 lat temu odnieśli zwycięstwo w Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Challenge 1932. - W Air Show 2017 wezmą udział wydzielone siły i sprzęt wojskowy prezentujący potencjał Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz innych państw zaproszonych do udziału, a także cywilne statki powietrzne. Kulminacyjnym punktem będą pokazy dynamiczne w powietrzu oraz wystawa statyczna sprzętu wojskowego - zapewniał minister.

W przyszłym roku odbędą się w Radomiu kolejne pokazy lotnicze dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości i tyluż lat polskiego lotnictwa.

Minister Antoni Macierewicz zapowiada, że po raz pierwszy pokazy lotnicze nie będą biletowane   Minister Antoni Macierewicz zapowiada, że po raz pierwszy pokazy lotnicze nie będą biletowane
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Czytaj także:

Komunikat w sprawie Air Show

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama