Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przeszukajmy szafy, półki i albumy

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji powstanie Galeria Radomskiego Sportu. Pomysłodawcy chcieliby, by tutaj znalazły się pamiątki związane z historią różnych dyscyplin.

Chętni do przekazania pamiątek proszeni są o zgłaszanie się do siedziby MOSiR przy ul. Narutowicza w Radomiu w dni powszednie od 7.30 do 15.30, a w innych godzinach po wcześniejszym umówieniu. - Dla wielu osób te pamiątki mogą mieć dużą sentymentalną wartość, ale gwarantujemy, że wszystkie znajdą godne miejsce - zapewnia Jacek Szlegier, jeden z inicjatorów galerii.

- Za nami wiele lat sukcesów. Radomski sport to nie tylko piłka nożna, siatkówka czy koszykówka, czyli dyscypliny sportu, które obecnie są na topie, ale również wiele sukcesów związanych z występami kolarzy, lekkoatletów, zapaśników, bokserów, judoków i przedstawicieli wszystkich innych dyscyplin, które promowały nasze miasto. Chcieliśmy się zwrócić do wszystkich mieszkańców, ale również szerzej: do pasjonatów radomskiego sportu, żeby przejrzeć swoje zasoby, szafy, półki i albumy. Czekamy na wszelkie pamiątki i eksponaty związane z radomskim sportem. Podzielmy się naszym wspólnym dobrem i przypomnijmy dni wielkiej chwały radomskiego sportu - zachęca prezydent Radosław Witkowski.

Do wielkich propagatorów powstania galerii należy Jerzy Figas, wieloletni dziennikarz: - Byłem naocznym świadkiem wielu przepięknych wydarzeń sportowych z udziałem sportowców tego miasta i nie tylko. Uważam, że przy okazji powstających tak pięknych dwóch inwestycji sportowych, a więc hali widowiskowo-sportowej i stadionu, warto skupić w jednym miejscu pamiątki, które świadczą o tym, że my ten sport kochamy i jesteśmy z tym sportem na co dzień.

- W naszym zamyśle Radomska Galeria Sportu ma funkcjonować jako element edukacyjno-informacyjny. Posiadamy bogatą historię sportową sięgającą początku XX wieku. Część edukacyjna przeznaczona będzie głównie dla dzieci i młodzieży - mówi J. Szlegier.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama