Nowy numer 21/2020 Archiwum

Gość oczekiwany w Lipie

Młodzież z parafialnej grupy teatralnej zaprasza na swój kolejny spektakl - dramat autorstwa Zofii Kossak-Szczuckiej.

Spektakl odbędzie się w najbliższą sobotę 17 czerwca o 18.00 na deskach teatru „pod lipami”, koło parafialnego kościoła w Lipie w powiecie koneckim. Wstęp wolny.

W spektaklu wystąpi miejscowa młodzież. Pasję teatralną zaszczepił w niej proboszcz ks. Tomasz Waśkiewicz, który wyreżyserował sztukę. - Młodzież w naszej parafii przedstawia w ciągu roku różne formy poetyckie i różne formy teatralne, gromadząc przy tym bardzo wielu ludzi. Są to na przykład wielkopostne Drogi Krzyżowe. „Gość oczekiwany” to wyjątkowa opowieść o tym, jak Pan Jezus przychodzi do człowieka, biednego i bogatego. I tu pojawia się pytanie, co robimy z tym przyjściem i pod jaką postacią Jezus przychodzi dziś do nas. Zapraszam, bo gra naszych młodych aktorów wzrusza. Godna podziwu jest także scenografia. Mam nadzieję, że wszystko wzbudzi łzy, ale też i uśmiech - mówi ks. Waśkiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama