Nowy numer 25/2018 Archiwum

SACROEXPO: Ornaty designera z Pasztowej Woli

W Kielcach odbył się pokaz szat zaprojektowanych przez ks. Marka Wójcika, proboszcza parafii w Pasztowej Woli.

Odbył się w ramach XVIII Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. - Na pokazie prezentowano kilkanaście szat z kolekcji liczącej około 300 ornatów - mówi ks. Paweł Stefański z Radomia.

 

Ks. Marek Wójcik urodził się w Starachowicach, pochodzi z parafii Krynki. Święcenia kapłańskie przyjął w 1986 r. Sztuką interesuje się od dziecka. Po kilku latach pracy duszpasterskiej we Włoszech wrócił do Polski i obecnie jest proboszczem parafii Pasztowa Wola koło Iłży.

Wystawy ornatów autorstwa designera z Pasztowej Woli między innymi miały miejsce w ubiegłym roku w radomskiej „Łaźni” w Radomiu w kwietniu, i w sierpniu podczas imprezy Radom Fashion Show.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma