GN 3/2021 Archiwum

Pasjonuje go muzyka z naszego regionu

Znamy laureata Radomskiej Nagrody Kulturalnej za 2016 rok.

Radomska Nagroda Kulturalna przyznawana jest twórcom, autorom lub organizatorom największego wydarzenia kulturalnego minionego roku lub animatorom życia kulturalnego i osobom, które poprzez swoją działalność kształtują wizerunek Radomia i przyczyniają się do utrzymania jego pozycji na mapie kulturalnej kraju.

- Nagroda szczególna, bo podkreśla udział mieszkańców naszego miasta w tworzeniu radomskiej kultury, ale też kultury takiej, która promuje nasze miasto w całej Polsce. Serdecznie gratuluję wszystkim nominowanym do tej nagrody - powiedział Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Prezydent odczytał nazwisko laureata podczas finałowego koncertu z okazji Dni Radomia, a został nim Robert Czesław Pióro.

Pan Robert pracuje jako animator kultury. Jest współinicjatorem Radomskiej Inicjatywy Oberkowej. Od 2014 roku organizuje w Radomiu potańcówki oraz warsztaty taneczne i muzyczne.

W 2016 r. z Radomska Inicjatywa Oberkowa zorganizowała I Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tradycyjnej „Zawieruchy Radomskie”. W tym roku odbyła się druga, rozszerzona edycja festiwalu, podczas którego zagrało około dziesięciu kapel, głównie z okolic Radomia, Przysuchy i z Opoczna. Były też warsztaty, happeningi, panel dyskusyjny.

Finalista otrzymał czek w wysokości 5000 zł od Galerii Słoneczna. Otrzymał też statuetkę z brązu autorstwa rzeźbiarza Jarosława Pajka.

- To co robimy, robimy z pasją, nie dla nagrody. Pasjonuje nas muzyka z naszego regionu, czyli z Ziemi Radomskiej. Są to piękne tańce - w tym oberki. To coś wyjątkowego, unikatowego, co warto i trzeba pokazywać. Zapraszamy na kolejne wydarzenia Radomskiej Inicjatywy Oberkowej „Zawieruchy Radomskie”. Dziękuję wszystkim, którzy ze mną współpracują i się angażują - mówił Robert Pióro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama