Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zakończenie 3. Radomskiej Ligii Ministrantów

Te wyniki cieszą, ale i motywują do dalszej służby Chrystusowi i Kościołowi – mówi ks. Daniel Glibowski.

To już trzecia edycja Radomskiej Ligi Ministrantów. W sumie wystąpiło 33 drużyny w pierwszej i drugiej lidze ministrantów młodszych i starszych. Mistrzami pierwszej ligi w kategorii lektorów starszych zostali tegoroczni Mistrzowie Polski Liturgicznej Służby Ołtarza z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu. Natomiast w kategorii ministrantów młodszych po raz kolejny zwyciężyli mistrzowie diecezji z parafii św. Stefana w Radomiu. Do pierwszej ligi awansowali ministranci z parafii św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie oraz z parafii bł. Annuarity i św. Michała Archanioła w Radomiu.

- Rywalizacja we wszystkich 4 ligach była wyrównana i zacięta, ale w duchu prawdziwego braterstwa i fair play. Cel ligi od początku jest ten sam. Chcemy integrować zespoły liturgicznej służby ołtarza oraz pokazywać prawdziwą jedność wypływającą z tych samych wartości. Przy okazji został osiągnięty także cel sportowy. W ubiegłym roku wicemistrzostwo Polski powędrowało do Radomia, a w tym roku Radom został już mistrzem Polski w kategorii lektorów starszych. Te wyniki cieszą, ale i motywują do dalszej służby Chrystusowi i Kościołowi - mówi ks. Daniel Glibowski, wikariusz z parafii pw. św. Brata Alberta w Radomiu.

Zakończenie Radomskiej Ligi Ministrantów odbyło się w parafii pw. św. Brata Alberta w Radomiu. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. Później nastąpiło wręczenie nagród dla drużyn z wszystkich 4 lig, w których odbywały się tegoroczne rozgrywki.

Ci najlepsi zabrali do swoich parafii puchary i statuetki   Ci najlepsi zabrali do swoich parafii puchary i statuetki
Archiwum ks. Daniela Glibowskiego

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama