Mazowiecki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił wykaz placówek zakwalifikowanych do tzw. sieci szpitali. Listy będą obowiązywały od 1 października do 30 czerwca 2021 r.
Jak poinformowała dziś Izabela Leśkiewicz, rzecznik Radomskiego Centrum Onkologii, od 1 lipca RCO rozszerza swoją działalność. Szpital podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na poradnię onkologiczną. To oznacza, że będzie świadczył usługi zakresie diagnostyki onkologicznej oraz świadczeń pierwszorazowych (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, USG, endoskopia, gastroskopia, kolonoskopia, bronchoskopia).
Kolejnym nowym świadczeniem wykonywanym w RCO od 1 lipca br. będzie Program Profilaktyki Raka Piersi - na etapie podstawowym oraz na etapie pogłębionej diagnostyki. To oznacza, że kobiety w wieku 50-69 lat oraz te panie, u których wystąpił rak piersi wśród członków rodziny lub mutacja w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, będą miały wykonywaną nieodpłatnie mammografię. Kolejny program profilaktyczny w Radomskim Centrum Onkologii to Program Profilaktyki Raka Szyjki Macicy - etap pogłębionej diagnostyki.
Od 1 lipca wykonywane będą badania kolposkopii oraz kolposkopii z celowanym pobraniem wycinków i badaniem histopatologicznym. Przypomnijmy, że w tej chwili szpital ma również kontrakty z NFZ na chemioterapię w pełnym zakresie, teleterapię i brachyterapię. Do tej pory w Radomskim Centrum Onkologii udzielono ponad 5 tys. porad, hospitalizowano tu 1 tys. pacjentów. Poza świadczeniami kontraktowanymi przez NFZ szpital wykonuje też badania diagnostyczne na zasadach komercyjnych - TK, MR, PET-CT oraz mammografię i USG.
Radomskie Centrum Onkologii oficjalnie otwarto 14 czerwca 2016 roku. W czerwcu tego roku szpitalowi nadano imię Bohaterów Radomskiego Czerwca '76. Uroczystość rozpoczęła cykl obchodów 41. rocznicy wydarzeń radomskich, organizowanych przez Urząd Miasta pod patronatem premier Beaty Szydło. Radomskie Centrum Onkologii to nowoczesny, kompleksowy szpital, gdzie diagnozowane i leczone są m.in. nowotwory piersi, przewodu pokarmowego, układu moczowego, prostaty, narządów rodnych oraz płuc. Chorzy mają możliwość leczenia skojarzonego metodami radioterapii, chemioterapii i chirurgii onkologicznej. W strukturze radomskiego szpitala znajduje się również Centrum Gamma Knife z siedzibą w Warszawie, gdzie przeprowadzane jest małoinwazyjne leczenie wielu chorób nowotworowych i nienowotworowych mózgu.