Nowy numer 3/2021 Archiwum

Akcja Katolicka zaprasza na rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę

Do pokonania jest ok. 200 km. Jak zapewniają organizatorzy, to jest pielgrzymka dla wszystkich.

Akcja Katolicka po raz 6. organizuje pielgrzymkę do Matki Bożej Częstochowskiej w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Jej uczestnicy wyruszają z Radomia 5 lipca, a spotkają się z rowerzystami z całej Polski w Częstochowie 8 lipca.

- Z Radomia jedzie kilka grup, różnymi trasami. Jako AK staramy się zmieniać szlaki. Choć ten, który w tym roku zaplanowaliśmy, z noclegiem w Opocznie i Przedborzu, już kiedyś pokonaliśmy - mówi Jerzy Skórkiewicz, prezes Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są przez stronę internetową i Facebook. Kupony uczestnictwa są do pobrania na stronie: ak.radom.pl. Tam też można znaleźć wszelkie informacje dotyczące tego wydarzenia, jest tam również dużo zdjęć i filmików z poprzednich wypraw rowerowych.

- Tych, którzy - z różnych powodów - nie mogą pojechać na pielgrzymkę, a chcieliby zobaczyć, jak to wygląda i niemal „dotknąć”, zapraszamy 5 lipca o 7.00 rano do kościoła pw. św. Brata Alberta na Prędocinku. Wyruszamy po Mszy św. inaugurującej naszą pielgrzymkę. Pierwszy odcinek, około 6 km do granic administracyjnych miasta, będziemy eskortowani przez służby mundurowe i na tym odcinku można nam towarzyszyć. Będzie to taki rodzaj peletonu - dodaje J. Skórkiewicz. Pątnicy na jednośladach pokonają ok. 200 km.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama