Nowy numer 3/2019 Archiwum

Z Radomia w Beskid Żywiecki

Schola "Słoneczka" z parafii pw. św. Piotra Apostoła w Radomiu 3 dni wypoczywała w Stryszawie koło Suchej Beskidzkiej.

Był to dość intensywnie spędzony czas, bo jak zapewniają uczestniczki, było moc wrażeń, wspaniała zabawa i spotkanie z historią.

Młodzież wypoczywała pod czujnym okiem proboszcz ks. Henryka Mochola, Barbary Wrzask, Joanny Kapturskiej. Grupa zatrzymała się w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego na Siwcówce, gdzie obecnie pracuje s. Magdalena Bilska, pochodząca z parafii katedralnej.

Oprócz górskich wycieczek scholanki odwiedziły Izbę Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego, znajdującą się obok klasztoru sióstr zmartwychwstanek. To tu kardynał przyjeżdżał na wakacje w latach 1960-1967.

Z ciekawością i uwagą wszyscy wysłuchali historii życia służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec, opowiedzianej przez Helenę Stańczyk. Doczesne szczątki Kundusi - tak ją nazywano - znajdują się w kaplicy sióstr. - Pobyt w „miejscu miłosierdzia i odpoczynku” zakończył się wspólnym śpiewem, zabawą i pieczeniem kiełbasek - opowiada ks. Paweł Stefański.

  W planie wyjazdu były górskie wycieczki
Archiwum scholi

Warto wiedzieć, że zapisy rozmów, sporządzane w latach 1942-1955 przez kierownika duchowego Kunegundy Siwiec, ks. Bronisława Bartkowskiego, zostały opublikowane w książce „Miejsce mojego miłosierdzia i odpoczynku”. Według źródeł, służebnica Boża K. Siwiec doświadczyła objawień Pana Jezusa, Matki Bożej oraz świętych.

  Jak ognisko - to i pieczenie kiełbasek
Archiwum scholi

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy