Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wakacyjna poradnia dla narzeczonych

W każdą sobotę lipca i sierpnia osoby, które zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa, mogą skorzystać z poradni przy parafii katedralnej w Radomiu.

Wakacyjną poradnię dla narzeczonych Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej uruchomiło z myślą o tych, którzy zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa i poszukują poradni, aby dobrze się do tego wydarzenia przygotować, a nie mają możliwości skorzystania ze spotkań w ciągu tygodnia. Mogą to zrobić, gdy przyjadą do domu na wakacje lub weekendy.

Wakacyjna poradnia działa przy parafii katedralnej Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu (ul. Sienkiewicza 13). Czynna jest w lipcu i sierpniu, w każdą sobotę od 10.00 do 12.00 (sala konferencyjna na I piętrze).

"Drodzy Narzeczeni! My, duszpasterze, pragniemy zapewnić Was o wielkim zatroskaniu o przyszłość Waszych małżeństw. Prosimy Was o to, aby wśród wielu spraw związanych z troską o gości, z zabieganiem o salę i kształt uroczystości weselnych nie zabrakło miejsca dla Chrystusa, modlitwy i motywacji wynikającej z wiary. W momencie zawierania Sakramentu Małżeństwa złożycie przysięgę i ślub Jezusowi Chrystusowi. Wypowiadając słowa: »Ja... biorę Ciebie za męża - żonę - i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to, że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci« - publicznie przyjmiecie na siebie odpowiedzialność za współmałżonka, nową rodzinę i dzieci. Zachęcamy Was, Drodzy Narzeczeni, do podjęcia solidnego przygotowania do Sakramentu Małżeństwa" - napisał w liście pasterskim o przygotowaniu do sakramentu małżeństwa bp Henryk Tomasik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama