GN 49/2018 Archiwum

Zaproszenie do przyjęcia szkaplerza

W najbliższą niedzielę ceremonie przyjęcia szkaplerza odbędą się w sanktuariach w Wysokim Kole i Skarżysku-Kamiennej.

Szkaplerz to przede wszystkim wierzchnia część habitu w niektórych zakonach. Jest to szeroki płat materiału z otworem na głowę, który okrywa barki i plecy. Formą szkaplerza, przystosowanego do noszenia nie przez zakonników, w tym także przez osoby świeckie, są dwa dowolnej wielkości prostokątne wycinki sukna (najczęściej kilkucentymetrowe) połączone dwiema tasiemkami. Zazwyczaj na obu płatkach jest umieszczony wizerunek lub symbol Pana Jezusa i Matki Bożej Szkaplerznej.

Msza św. z przyjęciem szkaplerza w sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole sprawowana będzie w niedzielę 16 lipca o 12.00.

- W Wysokim Kole Bractwo Szkaplerza Świętego istniało od XVII w. Ks. Leon Figarski, który był proboszczem w latach 1933-1951, wystarał się ponownie, by proboszcz wysokolski mógł przyjmować do tego bractwa i nakładać szkaplerz święty. Szkaplerze będą przygotowane, nie trzeba ich kupować. Na tę Mszę św. zapraszamy tych, którzy je noszą, i tych, co są wpisani do Księgi Bractwa Szkaplerza tu, w Wysokim Kole. Będziemy się modlili w waszej intencji - zaprasza kustosz ks. Szymon Mucha.

Msza św. z przyjęciem szkaplerza w sanktuarium MB Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej sprawowana będzie o 18.00

- Bractwo Szkaplerza Świętego przy skarżyskim sanktuarium istnieje od kilkunastu lat. W najbliższą niedzielę będzie można przyjąć szkaplerz i włączyć się w szeregi bractwa. Eucharystię poprzedzi nabożeństwo różańcowe o godz. 17, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie członków bractwa - zaprasza kustosz ks. Jerzy Karbownik.

  Kaplica łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej
Marta Deka /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy